AAN leden van de gemeenteraad van Medemblik
leden van het college van B&W
Onderwerp:Datum:
Percentage goedkope koopwoningen Nibbixwoud17 juni 2025
Beste gemeenteraadsleden en college van B&W,
Op 15 april 2025 vergaderde de Dorpsraad van Nibbixwoud. Tijdens die vergadering gaf een vertegenwoordiger van Scholtens Projecten een presentatie van hun plannen voor Nibbixwoud-West (“het land van Molenaar”).
Daarbij kwam onder andere het beleid van de gemeente ter sprake over de verdeling van de soorten woningen die in uitbreidingen moeten worden gerealiseerd. (35 % sociale huur, 35 % betaalbare koop (waarvan 10 % “starters-goedkoop” en 30 % vrije sector).
Met name ten aanzien van het percentage van 10 % “starters-goedkoop” hebben wij onze bedenkingen. Op basis van gesprekken die wij voeren met jonge inwoners van ons dorp stellen wij dat de grootste behoefte bestaat aan “starters-goedkope” koopwoningen voor jongeren.
Wat ons betreft zou 25 % van de 35 % betaalbare koop uit “starters-goedkope” koopwoningen moeten bestaan.
Ook kijken wij kritisch naar het percentage voor sociale huur. Dat percentage komt naar onze mening niet overeen met de woningbehoefte in ons dorp.
Vriendelijke groeten,
Het bestuur van de Dorpsraad Nibbixwoud,
E. Entius, voorzitterT. Hilhorst, secretaris
cc.:Jessica Sluis (gemeente – kernconsulente)
Dorpsraadleden Nibbixwoud